VÁNOČNÍ ROZJÍMÁNÍ

SRDEČNĚ VÁS VÍTÁM NA SVÝCH DALŠÍCH STRÁNKÁCH

Zvířatka a Vánoce

Vánoční stromeček pro zvířátka

Zvířátka i ptáci trpí v zimě nedostatkem potravy a my jim můžeme přilepšovat. Nikdy ale nekrmte zvířata a ptáky kořeněnými jídly, syrovými ani vařenými bramborami, čerstvým chlebem a pečivem, upravovaným masem a solenými jídly.

Nejlépe je upravit pro zvířata a ptáky vánoční stromeček.

Vyhlédněte si v parku nebo v lese menší stromek a zavěste na něj asi 30 sm od kmínku ozdoby:

1. makovice, jablka, slunečnice, mrkev, žaludy, kaštany, hložinky,

2. vyrobte řetězy z jeřabin, šípků, trnek a hlohu....

3. vyrobte lojové koule - lůj opatrně a pomalu rozpustíme v hrnci a přidáme do něj slunečnicová semínka, směs semen travin, tykví apod., až začne lůj tuhnout, udělejte koule a vložte je do síťky (já používám síťky při koupi pomerančů, cibule..), zavažte konce a udělejte smyčku pro pověšení

4. Tykvín - odřízněte tykvi vršek, a udělejte z něj čepici, vydlabejte z tykve vnitřek, vyřízněte několik otvorů, aby se do tykve dostali ptáci a zavěste pomocí provázku na stromeček, pak naplňte směsí strouhanky, semen, máku, vloček apod. a přikryjte čepicí, aby sem nezatékala voda a nepadal sníh

5. Pometlo - vemte jablko a do něj napíchejte klásky travin, ovsa a pod.

 


Stresující hluk

Pro domácí mazlíčky je Silvestr utrpením. Během roku nejsou vystaveni axtrémnímu hluku a tak je velký silvestrovský randál stresuje. Obvykle stačí zavřít je na noc do bytu a nenechávat venku, protože pes při střelbě je dezorientován a může se dát na úprk. Na přivolání pak samozřejmě nereaguje.
Někdy může dojít z nervového vypětí k epileptickému záchvatu.

Pokud je pes nebo kočka velice citlivá, může mu veterinář předepsat uklidňující lék. Ten se aplikuje podle stáří a váhy psa nebo kočky.

Rovněž přecpávat psa a kočku cukrovím a chlebíčky není vhodné.
 
založeno 12.11.2006